Šefas šventei. Ką reikėtų žinoti prieš užsakant tokią paslaugą?

Kovo 07, 2023

...

Šiltėjant orams, daugėja įvairių renginių ar asmeninių švenčių. O kokia šventė be maisto! Vieni gamina patys, kiti užsako jau pagamintus patiekalus (vieno kąsnio užkandžius, duonos tortus ir pan.), o tretieji samdo virtuvės šefą, kuris renginio metu atvažiuoja į šventės vietą ir šviežiai gamina. Taip šventė tampa ir kulinarine kelione kiekvienam svečiui!

Asmeniniai šventės šefai siūlo įvairius patiekalus, nuo BBQ iki plovo, belieka tik išsirinkti kokiu maistu norėtumėte nustebinti savo svečius. Visgi, jei nusprendėte pasikviesti į svečius šefą, kad gyvai galėtumėte stebėti kaip ruošiamas maistas, turėtumėte paslaugos tiekėją rinktis ne tik pagal siūlomą meniu, bet ir daugiau pasidomėti apie patį tiekėją. Turėtumėte būti tikri, kad tokias paslaugas teikiantis asmuo turi reikalingą kvalifikaciją.

Kodėl tai yra svarbu?

Nuo šefo žinių ir sveikatos būklės priklauso Jums ruošiamo maisto kokybė ir sauga. Todėl  turėtų būti svarbu ar pakviestas šefas yra susipažinęs su maisto gaminimo reikalavimais, išklausęs sveikatos žinių atestavimo kursus ir pasitikrinęs sveikatą, nes visi, dirbantys su maistu, turi tai turėti. 

Norėtume atskirti kelias galimas situacijas: viena, kuriai vykdyti nereikalingi VMVT leidimai - kai Jūs samdote tik asmenį paslaugai (atvyksta gaminti į jūsų virtuvę ir iš jūsų produktų), ir kitos, kurioms vykdyti VMVT leidimai būtini:

  •        kai samdote asmenį paslaugai su atsivežtais kito tiekėjo pagamintais pusgaminiais (pvz., marinuoti kepsniai, luptos daržovės ir pan.). Tokiu atveju automobilis, kuriuo transportuojamas maistas, turi būti ne tik registruotas VMVT, bet ir paruoštas tinkamam transportavimui, pvz., su šaltkrepšiais, marmitais, metrologiškai patikrintais termometrais, dezinfekcinėmis priemonėmis ir kt., jei gabenamiems pusgaminiams būtinas užtikrinti tam tikras temperatūrinis režimas. Be to, pusgaminių tiekėjai taip pat turi turėti VMVT leidimą pusgaminių gamybai;
  •            kai pakviestas šefas pats perka ar pats gamina pusgaminius, kuriuos šventės metu gamina naudodamasis savo atsivežtu inventoriumi; 
  •            kai užsisakote „Maisto furgoną“, t. y. automobilį „virtuvė ant ratų“ su šefu tiesiai į jūsų šventę.

Primename, VMVT išduotas leidimas jums įrodo, kad pasirinktas paslaugos teikėjas atitinka higienos reikalavimus ir jų veikla yra prižiūrima bei kontroliuojama.

Tad, visada maistą sau ir savo svečiams ruoškite atsakingai. Būkite drąsūs ir visuomet, jei kviečiate šefą į pagalbą, pasidomėkite jo higienos įgūdžių žiniomis ir reikiamais leidimais.

Smagių ir saugių kulinarinių švenčių!


Straipsnį parengė Negaminsiu.lt ir partneris Kokybės laboratorija.

Linkėjimai,

Negaminsiu.lt

Naujausi straipsniai

Užkandžių IDĖJOS IŠKYLAI gamtoje

Nors vasara jau eina į pabaigą,  bet esant neblogiems orams,  šeimos ar draugų šventes mieliau švenčiame gamtoje. Jei neturite savo kiemo ar terasos, piknikui puikiai tiks ir...

Skaityti
...
Velykinio stalo dekoras

Velykos – viena iš gražiausių...

Skaityti
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą puslapio veikimą, siekiant pagerinti vartotojo patirtį. Būtinieji slapukai įdiegti automatiškai. Tiksliniai (nebūtini) slapukai naudojami, siekiant Jums pateikti pritaikytą ir aktualią informaciją bei pasiūlymus. Paspaudę "Sutinku" Jūs sutinkate su visų slapukų naudojimu. Jei norite pakeisti slapukų nustatymus, tai galite padaryti, paspaudus "Slapukų nustatymai". Plačiau